Haber

Brezilya hükümeti Pele’nin ölümü nedeniyle 3 günlük yas ilan etti

Brezilya Devlet Lideri jair bolsonaroonun imzasıyla resmi gazetedeyayınlanan kararnamede, “Edson Arantes do Nascimento, Pele’nin ölümünden duyduğu üzüntünün bir göstergesi olarak, bu kararnamenin yayımlandığı tarihten itibaren ülke genelinde üç günlük ulusal yas ilan etti.”ifadesi yer aldı.

Bolsonaro, Pele’nin ölümüyle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm ailesi ve dostlarının bu zor günleri atlatmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Pele, futbolu sanata ve eğlenceye dönüştürdü ve futbolla Brezilya’nın adını dünyaya duyurdu. Ailesine ve taraftarlarına sabırlar diliyorum.”terimleri kullandı.

Efsane futbolcu Pele, 29 Kasım’dan beri tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti.

Pele’nin cenazesi 3 Ocak2018 yılında kariyerinin büyük bir bölümünü geçirdiği Santos Stadyumu’nda oynanacağı bildirildi.

Seçilmiş Devlet Lideri Silva’dan Pele için taziye mesajı

Brezilya seçildi Belirtmek, bildirmek kafa Louis inacio Lula da Silvaefsane futbolcu Pele’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Silva, “Brezilyalı gençlerde olmayan bir ayrıcalığa sahibim. Pele’nin Pacaembu ve Morumbi için oynadığı maçı canlı izledim. Pele’nin performansını gördüm. Çünkü top ona her geldiğinde özel bir şey yaptı ve çoğunlukla golle sonuçlandı.”ifadesini kullandı.

Pele’nin ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileyen Silva, şunları söyledi:

“Ülkemizin adını onun kadar ileri götüren çok az Brezilyalı var. Dili Portekizce’den ne kadar farklı olsa da, dünyanın her yerinden gelen yabancılar çok geçmeden sihirli kelimeyi söylemenin bir yolunu buldu: ‘Pele’.”

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, 29 Kasım’dan beri tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti.

habergurun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu