Haber

Fatih Altaylı’dan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ Yorumu: ATV ve ‘Büyük Ödül’ ile dalga geçti

Gazeteci Fatih Altaylı, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında bir yarışmacının 1 milyon kazanmasından yola çıkarak paranın yıllar içinde değer kaybettiğini anlattı. Altaylı, maçın gösterildiği iktidara yakın olan ATV’yle de alay etti.

Uzun yıllardır ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının yarışmacısı 24 yaşındaki Rabia Birsen Göğercin, 1 milyon TL değerindeki ödülün sahibi oldu.

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl’ün hesaplamasına göre Rabia Birsen Göğercin’in vergiler sonrası alacağı para 804 bin 677 lira.

Türk Lirası’nın son yıllarda yaşadığı büyük değer kaybının ardından 1 Milyon Liralık büyük ödülün artık o kadar da büyük olmadığını vurgulayan Fatih Altaylı, ATV’yi şakaya aldı.

2011’de değişen büyük ödülün o gün 660 bin dolar olduğunu ancak bugün 1 milyonun sadece 36 bin dolar olduğunu vurgulayan Altaylı, şunları yazdı:

“Büyük ödül 660.000 dolardan 36.000 dolara düştü. Ve bugün bu parayla bir ev, bir araba, bir ahır ve bir el arabası satın alamazsınız.

‘O gün 3 Ferrari almaya yeten bu ödülle belki bugün bir FIAT Egea satın alabilirsiniz. Acele ederseniz fiyat artışından önce alabilirsiniz. Aksi takdirde imkansız olabilir.’

“Ancak bir yarışma programı bir ülkedeki gerilemeyi bu kadar iyi anlatabilirdi. En hükümet yanlısı televizyon olan ATV’ye de verildi. Elinize sağlık.”

haberaslanapa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu