Haber

Katar Yeni Seyahat Kurallarını Açıkladı

Katar İçişleri Bakanlığı, Fifa World Cup Qatar 2022 kapsamında hayata geçirdiği Hayya kart uygulamasının yıl boyunca kullanılacağını duyurdu. Katar Sağlık Bakanlığı, seyahatlerde sağlık sigortası uygulamasının zorunlu hale geldiğini duyurdu.

Doha, Katar,Şubat 2023 : Katar Hükümeti, ülkeye seyahat edecekler için iki önemli duyuru yaptı. İçişleri Bakanlığı, FIFA Dünya Kupası Katar 2022 kapsamında kullanılan Hayya Kart uygulamasının 24 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

FIFA World Cup Qatar 2022™ için Hayya Card alanlar artık aşağıdaki şartları yerine getirmeleri koşuluyla ülkeye girişte ücretsiz çoklu giriş izni ve e-kapı sistemini kullanabilecekler;

  • Hayya Portal üzerinden onaylanan otel rezervasyonu veya aile veya arkadaşlarla konaklama kanıtı
  • Katar’a geliş tarihinden itibaren 3 aylık geçerli pasaporta sahip olmak,
  • Katar Sağlık Bakanlığı onaylı sağlık kuruluşlarından yapılan ve seyahat süresini kapsayan sağlık sigortası,
  • Bilet iadesi

Hayya Card sahibi uluslararası hayranlar, “Hayya Benimle” özelliği sayesinde en fazla üç aile üyesini veya arkadaşını Katar’a davet edebilir.

Sağlık Bakanlığı’ndan bir başka değerli açıklama daha yapıldı. 1 Şubat 2023 tarihi itibariyle ülkeye girişte sağlık sigortası getirilmiştir. 30 gün geçerli olan zorunlu sağlık sigortası Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sigorta şirketleri tarafından 50 Katar Riyali karşılığında sağlanmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu