Yaşam

Son Dakika: Aşk-ı Memnu’nun Süleyman Efendisi Rana Cabbar vefat etti

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Süleyman Efendi karakteri ile Türkiye’de tanınan bir isim oldu. Rana Cabbar78 yaşında öldü.

“DERİN BİR HÜZÜN İÇİNDEYİZ”

Sanatçının hayatını kaybettiğini duyuran Sökmen Yönetimi, “Değerli oyuncumuz Rana Cabbar’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

RANA CABBAR KİMDİR?

Rana Cabbar, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Sanat Tiyatrosu’nun kuruluşunda yer alan Rana Cabbar, sanat hayatına 1964 yılında Güner Sümer’in yönettiği “Ayak Bacak Fabrikası” adlı tiyatro oyunuyla başladı. Uğur Mumcu’nun yazdığı “Uygunsuz Piyade” adlı oyunda “uygunsuz” rolünü oynayan ilk oyuncudur.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra 1982 yılından itibaren birçok film ve dizide de rol alan Rana Cabbar, ilk uzun metrajlı filmini “Hakkari’de Bir Mevsim” filmiyle çekmiştir. Genco Erkal, Şerif Sezer, Erkan Yücel, Macit Koper, Rana Cabbar’s. Rol aldığı film, 1984 yılında 33. Berlin Film Festivali’nde ve 2. Akdeniz Kültürleri Sinema Festivali’nde ödüller kazandı.

Adem ile Havva, 72. Koğuş, Yer Demir Gök Bakır, Hayat Bayramı, Şahmeran, Akrebin Gezintisi, Beyaz Gelincikler, Yaprak Dökülmesi, Zorba, Kara Peçe, Pars Uyuşturucu, Aşk-ı, Seyir, Büyük Oyun, Hayat Devam Ediyor, 2 Rana Yaka Bir İsmail, Benim İçin Üzülme, O Hayat Benim, Çarşı Pazar, Elma Kokusu, Vezir Parmak, Bayan ve Hercai gibi yapımlarda rol alan Cabbar, son olarak dizide Kemal karakterine hayat vermişti. baraj serisi.

saphanehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu