Yaşam

Ünlü oyuncu ‘hakaret’ suçlamasıyla ifade verdi

Aktör Farah Zeynep Abdullah18 yaşındaki kız için uygun cinsel Kendisine saldırdığı iddiasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan’a ‘hakaret ettiği’ iddiasıyla İstanbul’da söz verdi. İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen talimat duruşmasında tutuklanmadanSanık Farah Zeynep Abdullah ve avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan Abdullah, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu belirtti. Ünlü aktörSavunmasında ” Şikayetçi Musa Orhan’a yönelik basında ve sosyal medyada çıkan cinsel saldırı haberlerinin ardından bilgileri iddianamede belirtilen şekilde paylaştım. Amacım kesinlikle müşteki Orhan’a hakaret değil, müşteki hakkında çıkan haberlerde yer alan ifadelere tepki göstermekti. Hakaret etme kastım olmadığı için beraatımı talep ediyorum. Ayrıca mahkûmiyet kararı verilmesi halinde, hakkımdaki kararın açıklanmasının ertelenmesini kabul ve talep ederim.” sözlerini kullandı.

Sanık avukatı, müvekkilinin lise ve üniversite yıllarını İngiltere’de geçirdiğini belirterek, şunları söyledi: Bu ülkede ifade özgürlüğü çok geniş olduğu için ‘hakaret’ amacı gütmeden bir açıklama yapmış. Müşteri, toplum tarafından takdir edilen ve değer verilen bir sanatçı olarak, genç bir kızın hayatına bu şekilde son vermesine tepki olarak gönderiyi paylaştı. Beraatınızı talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme, talimatınızana mahkemeye iade edilmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu